Yavaşca'dan Özhaseki'ye Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Kayseri'ye gelen ünlü bestekar ve Devlet Sanatçısı    Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Etkinlikler kapsamında ünlü bestekar Yavaşca Şehir Tiyatrosu'nda sevenlerine mini bir konser verdi. Kadir Has Kent Müzesi'nden,  Konservatuara, şehirdeki bir çok yatırıma kadar önemli belediyecilik hizmetleri gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Yavaşca "Topluma hizmet etmiş başarılı aziz insanları tebrik etmek bizim görevimizdir. Bu günlerde herkesin nazarını dikkat çekecek şekilde bir güzelliğe kavuşturan kişiyi  canı gönülden kutlamak boynumuzun borcudur.  Bir mahalli idareden başına gelmişsiniz ve neler yapmışınız.Bu devletin önemli yerlerinde sizin gibi insanların sayısı çok az. Bu çalışmaları görseler, bunları hissetseler, ihtiyaçlarını hemen karşılayacak gayretler içerisine girseler" diye konuştu.

Başkan Özhaseki de sizler gibi sanatçılara değer veriyoruz ve sık sık Kayseri'ye davet etmeye çalışıyoruz diyerek, "Sizin gibi gönül insanını şehrimizde  görmekten ve misafir etmekten  memnunuz. Gerçekten sanatı seven ve sanat adamı olan, bu uğurda büyük emekler sarf eden 'usta' dediğimiz insanları şehrimize davet ederek sanatseverlerle buluşturuyoruz" diye konuştu.

"MUHTEŞEM KONSER"

Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleşen konserin ilk bölümünde Alaeddin Yavaşca'nın hayat hikayesinin anlatıldığı kısa tanıtım filminden sonra  Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü Korosu, Şef Osman Akpınar yönetiminde  Alaeddin Yavaşca'nın birbirinden güzel eserlerini seslendirdiler.

Yoğun ilginin olduğu konserin ilerleyen dakikalarında sahne alan  Alaeddin Yavaşca söylediği 3 parça ile mini bir konser vererek sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan günün anısına Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'ya plaket takdim etti.