TBMM'den Hizmet Ödülü

Merkezi Ankara'da bulunan Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı (YOYAV) Kilis Şubesi tarafından kermese açıldı.

YOYAV Kilis Şubesi'nde gerçekleştirilen kermes açılışına Kilis Valisi Nevzat Turhan, Belediye Başkan vekili M. Alper Ünver, Kilis Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, YOYAV Genel Başkanı Dr.İbrahim Ateş, Kilisli Devlet Sanatçısı ve Bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kilis Valisi Nevzat Turhan, Türkiye ve Kilis'te YOYAV'ın başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, "Bu çalışmalarının sonucunu TBMM ödülü ile taçlandırmışlardır. Vakıfın çalışmalarını yakından takip ediyorum. İnsana hizmet ön planda tutulmaktadır. Gerek Kilis'te, gerek Ankara'da gerekse Türkiye'nin çeşitli kentlerinde şubesi bulunan YOYAV, hayırseverlerin yardımları ile ayakta durmaktadır. YOYAV'ın çalışmalarının devamını bekliyorum" dedi.

YOYAV Genel Başkanı Dr.İbrahim Ateş, 19 yıldır insana hizmet için çalıştıklarını belirterek, "Çağdaş vakıfçılığı tüm Türkiye'ye yayıyoruz. Yardımlarımızı ülke ve insanın hizmetine sunuyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz her zamanki gibi sürüyor. Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ödülünün YOYAV olarak aldık. Bu ödülü böyle bir kurumdan almak bizleri daha da heyecanlandırmış, hizmet anlayışımızı teşvik etmiştir. YOYAV'ın çalışmalarında kadınlarımız ön plandadır. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kilisli Devlet Sanatçısı ve bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, YOYAV Kilis Şubesi'nin kullandığı evin kendisi tarafından bağışlandığını belirterek, şunları söyledi; "YOYAV herkese örnek olan çalışmalar yapmaktadır. Sayın Dr.İbrahim Ateş, tüm mesaisini bu vakıfta harcamaktır. Değerli Kilisli hemşehrilerimin arasında olmak, bu görkemli törende olmak beni duygulandırmıştır. Herkese örnek olan YOYAV'ın daha iyi yerlere gelmesini ve hizmetlerini artırmasını diliyorum. TBMM tarafından verilen hizmet ödülü YOYAV'ı daha çok çalışmaya itecektir.”

Törende YOYAV Kilis Şubesi Başkanı Muzaffer Patlakoğlu, YOYAV'ın Kilis'teki, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Açılış konuşmalarından sonra kermes açılışı yapıldı.

MEHMET ALİ DAĞ
KİLİS (İHA)
Türk Medya Kilis