Üstadlar Büyüledi

Çorum Belediyesi TSM Korosu’nun heyecanla beklenen konseri, 13-14 Mayıs tarihlerinde Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. TSM’nin yaşayan devleri Fahri Hemşehrilerimiz Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ve Avni Anıl’ın katıldığı konser Çorum’un sanat tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Konserde seslendirilen parçalar Çorumlu TSM severler tarafından beğeniyle dinlendi. TSM üstadları, hemşehrilerimiz Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ve Avni Anıl’ın da coşkusu eklenince ortaya tadına doyulmaz bir konser çıktı. Çorumlu sanatseverlerden de övgü ile bahseden üstadlar, “Çorum halkının bu ilgisi ve sanata gönül veren sanatçılar oldukça, Çorum’da sanat çıtası her zaman yükseklerde olacaktır.” dediler.

Konserin sonlarına doğru koroyu yönetmek üzere sahneye davet edilen Avni Anıl, kendine has hareketleriyle izleyenleri coşturdu. Daha sonra sahneye davet edilen Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ise seslendirdiği şarkılarla dinleyenleri mest etti. Yavaşca, şarkılarının ardından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser sonunda üstadlara fahri hemşehrilik beratı ve şehrin anahtarı teslim edildi. Geçtiğimiz yıl rahatsızlığı nedeniyle konsere katılamadığı için fahri hemşehrilik beratı verilemeyen Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın hemşehrilik beratı Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz tarafından verildi.

Yavaşca ve Anıl’a ayrıca Çorum’un anahtarları verildi. Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz hemşehrilik beratı ve Çorum’un anahtarlarının verilmesinin ardından yaptığı konuşmada “Üstadlarımıza şehrimizin kapılarının yanı sıra gönlümüzün de kapılarını sonuna kadar açtık. Onlarla hemşehri olmak mutluluğu bizim için tarifsiz bir onurdur.

Çorum Valisi Hüseyin Poroy da üstadlara ve koro şefi Yurdagül Damar’a  çiçek takdim etti.